Přehled akcí

SVL + Všechno nebo nic
SVL + Všechno nebo nic
Datum konání: 20. 07. 2017

Místo konání: Masarykovo náměstí

Čas: 19:00

Vstupné: zdarma


SVL | čtvrtek 20. 7. 2017 | 19:00 | Masarykovo náměstí | UKL 2017

SVL hraje v obsazení bicí, basa, kytara, klávesy, zpěv a zaměřuje se na autorskou tvorbu rockových písniček. Styl kapely lze označit jako rock s prvky blues. Tvorba SVL je ovlivněna především životem samým.

Aktuálně SVL koncertuje po klubech a hospodách. Její repertoár je mimo autorské tvorby doplněn písničkami od známých osobností ROCKu jako Gary Moore, Joe Bonnamassa ze světových a třeba Dan Bárta či Kamil Střihavka z českých rockerů.
SVL není vyhraněna žádným konkrétním směrem v rockové muzice jako hard rock nebo jiné směry, ale spíše z rockové škatulky tu a tam vyčuhuje. Typickým prvkem v hudbě SVL je používání dechové sekce, klavíru či smyčců. Přes rockové zaměření je tak hudba SVL více barevná, v písničkách se střídají melodie zpěvu se sólovými party téměř všech nástrojů. Melodie však zůstává klíčovým prvkem. Pestrobarevnost tvorby SVL podtrhávají změny rytmu a činí ji více poslechovou záležitostí.

Za vznikem kapely stojí její zakládající členové Vladislav Špunda a Lubomír Coufal, kteří po dlouhé pauze v hudebním životě začali od píky se skládáním písniček a hledáním nadšených muzikantů, kteří by byli ochotni muzicírovat bez vidiny materiálního zadostiučinění či slávy. Těch je ale v kraji jako šafránu a tak se během asi 5 let v kapele vystřídalo mnoho muzikantů, než se sestava stabilizovala do dnešní podoby.


Všechno nebo nic | čtvrtek 20. 7. 2017 | 21:00 | Masarykovo náměstí | UKL 2017

Linda a Vanda jsou pohledné třicítky, nerozlučné kamarádky a taky spolumajitelky malého knihkupectví v centru města. Linda je rozvedená, vzdělaná, praktická, má malou dceru a pocit zodpovědnosti. Ten naopak chybí Vandě, svobodné, veselé, nezávislé krásce, která sice muže přitahuje jako magnet, ale její živelnosti žádný nestačí. A tak hledá toho pravého. Aktivně. V obchodě s nimi pracuje Edo, který taky touží po lásce na věky věků, ale jako plachý, citlivý a introvertní gay to má těžké. Životy téhle trojice nakonec stejně zamotá několik mužů. Lindě charismatický developer Jakub, který není tím, kým se zdá být. Vandě bývalý profesor z vysoké školy Aladar, jehož je ochotná si vzít, "protože ji má rád". A Edo se už zase přizpůsobuje dalšímu příteli, Leovi... Nakonec ale všechno dopadne úplně jinak, než všichni čekali...Na výpis akcí