Přehled akcí

PEKAŘ
PEKAŘ #ukl2018
Datum konání: 16. 08. 2018

Místo konání: Nádvoří MěÚ | na stání

Čas: 19:00 | V případě nepříznivého počasí se koncert koná v prostorách kinosálu MKZ Uničov o půl hodiny později.

Vstupné: 100 Kč, doprodej vstupenek na místě +50 Kč

 Kutnohorský hudebník přezdívaný Pekař, vlastním jménem Petr Štolba (narozen 1985), se svou kapelou pravidelně vystupuje zejména v klubech po celé České republice. Roku 2016 uspěl s písničkami Bůh, Tančím a Za tebou, které předznamenaly jeho debutové album s názvem Pekař. Zároveň spolupracuje s kapelou Rybičky 48, s níž natočil mj. skladbu Chtěl jsem tím říct a odstartoval koncertní šňůru Kamarádi Tour.

V anketě Český slavík Mattoni 2016 byli společně s Pekařem v kategorii Objev roku nominováni zpěváci Thom Artway a Sebastian. Cenu Pekař převzal od moderátorů Reye Korantenga a Lucie Borhyové. Bloňdatá stálice TV Nova před vyhlášením vítěze řekla, že je to právě Pekař, jemuž přeje, aby vyhrál. „Před dvěma lety jsem jela v autě na nábřeží a pustila si písničku od Pekaře, kterou mi poslala moje televize a kterou pro mě složil. Jmenovala se Lucie a moc se mi líbila. Zpíval v ní i své telefonní číslo, ale já mu nikdy nezavolala,“ řekla Lucie Borhyová, která neskrývala radost, že Petra Štolbu konečně osobně poznala. V písni Lucie, jež je valentýnským vyznáním, Pekař mj. zpívá: „Až měsíc noci upije, bude má Borhyová Lucie.“ Ve videoklipu je použita řada fotek sexy moderátorky.

Na YouTube mají Pekařovy písničky miliony zhlédnutí. Jak o sobě píše na Facebooku, žánr, jemuž se věnují, je „machofolk“. Členy kapaly na veřejné síti představil takto: Martin "Cágo" Cagaš (basskytara, zpěv atd.) a Ondřej "Showkup" Soukup (bící, zpěv atd.). Sebe popsal slovy: „Skladatel, muzikant, písničkář, tanečník a profesionální Macho!“Na výpis akcí