Přehled akcí

WILL JOHNS TRIO
WILL JOHNS TRIO
Datum konání: 30. 05. 2019

Místo konání: malý sál MKZ Uničov

Čas: 19:00

Vstupné: 150 Kč | doprodej v den konaní od 12:00 +50 Kč

Předprodej vstupenek od 18. 4. 2019 v MIC Uničov nebo online na webu www.mkzunicov.cz.

Will Johns je uznáván jako jeden z nejvýraznějších a nejzajímavějších umělců na dnešní britské bluesové scéně. Jeho hra na kytaru je moderní, ale zároveň respektuje i bohatou historii blues. Zkušenosti a dovednosti, které přecházejí z generace na generaci, jsou zde jednoznačně zachovány, protože Will má přímou spojnici na zlaté časy hudby – jeho strýci jsou (či byli) Eric Clapton,  George Harrison a Mick Fleedwood! Od patnácti let se Will sám učil na kytaru, ale s obrovskou podporou svého světově proslulého strýce, bluesmana Erica Claptona. Will Johns prostě „krvácí“ BLUES! (v originále „bleeds the blues“).

Will je velmi respektovaný skladatel, byl tři roky po sobě (2012-2014) nominován za "nejlepší původní píseň" na British Blues Awards. Má fanoušky po celé Británii a pravidelně se účastňí prestižních akcí jako jsou Birmingham Jazz & Blues Festival či Cambridge Rock Festival. Will zatím vydal dvě sólová alba, vynikající Count On Me (2008), a  neméně skvělé Hooks & Lines (2012). Johnsovo české a slovenské turné se uskuteční v rámci celoevropského promotion jeho třetího alba " Something Old, Something New" (Něco starého, něco nového), které vyšlo na jaře 2016. Will také pravidelně hostuje s novou britskou bluesovou hvězdou, fantastickou zpěvačkou Malayou BlueDalší velkou Willovou vášní jsou Cream, dodnes jednoznačně nejlepší kapela jeho strýce Erica Claptona. Jezdí a  vyprodává velké divadelní sály po celé Británii buď v revivalové sestavě  Fresh Cream (Čerství Cream) s  Malcolmem Brucem na basu a Chrisem Pagem na bicí, nebo v sestavě Sons of Cream (Synové Cream), opět s  Malcolmem Brucem a Kofi Bakerem na bicí.

WILL JOHNS – krátký životopis
Will Johns se narodil v Londýně v roce 1973 britské herečce a  modelce Paule Boydové a americkému (losangeleskému) hudebnímu producentovi a zvukaři Andy Johnsovi. Will se sám učil na kytaru od 15 let, povzbuzován svým strýcem Ericem Claptonem. Do širší hudební rodiny patří též oba jeho další strýcové Mick Fleetwood (Fleetwood Mac) & George Harrison (The Beatles). Will je zpěvák, skladatel a kytarista, který hraje blues a rock po celém světě více než dvacet let. Jeho písně jsou melodicky nakažlivé a burcující. Nějaký čas žil v Los Angeles, kde v roce 1996 založil kapelu Glyda, která vydala debutové album a  koncertovala v USA, Irsku, Francii, Německu a  Velké Británii. Po návratu do Británie vydal dvě sólová alba, třetí vyšlo na jaře 2016, pravidelně též hostuje s novou hvězdou britské bluesové scény, ohromující zpěvačkou Malayou Blue.

 Na výpis akcí