Adam Bomb (USA) Euro Tour 2023

 Black Tiger

 

BLACK TIGER jsou jednou z mála kapel v České republice, která se autorsky věnuje hudebnímu žánru AOR (“Adult Oriented Rock“).

 

ADAM BOMB (USA) Euro Tour 2023

 

V rámci svého aktuálního evropského turné 2023 se newyorská kytarová legenda - zpěvák a kytarista ADAM BOMB - vrací v měsících květen až červenec do České republiky, aby zde opět rozehrál nenapodobitelnou rock' n' rollovou show, plnou ostrých kytarových riffů a pyrotechnických efektů. Svou tvorbou a hlavně nenapodobitelnou pódiovou prezentací je tuzemskému publiku již dobře znám a jeho návrat na česká podia je vždy netrpělivě očekáván.

První zmínky o hudební kariéře Adama Bomba se datují do roku 1979, kdy jako čtrnáctiletý zakládá se zpěvákem Geoffem Tatem (Queensryche) skupinu Tyrant. Opravdu zlomový okamžik nastává však o rok později, kdy se setkává s Eddiem Van Halenem a absolvuje u něho několik kytarových lekcí. V témže roce nastupuje v Seattlu do skupiny TKO, se kterou později nahrává své první album. V roce 1981 se dostává do užšího výběru v konkurzu na uvolněné místo kytaristy ve skupině Kiss a odehraje s nimi 3 skladby.

V roce 1982 se stěhuje do Hollywoodu, kde žije a zkouší ve společném domě s Izzy Stradlinem (ten později stojí u vzniku Guns n' Roses) a právě se formující skupinou Black' n' Blue. Spřátelí se s jejich kytaristou Tommy Thayerem (dnes Kiss), který ho přesvědčí, aby se vydal na sólovou dráhu. Zaskakuje za Yngwie Malmsteena ve skupině Steeler, nahrává s baskytaristou Cliffem Williamsem z AC/DC a s bývalými hráči Aerosmith, Riot a Billyho Idola zakládá svou první regulerní kapelu. Od té doby má na svém kontě 14 alb (2 se svým projektem Get Animal), spolupráci s mnoha velikány včetně Chucka Berryho nebo baskytaristy Johna Paula Jonese z Led Zeppelin a mnoha dalšími. Adamova show jsou opravdovým rock' n' rollovým svátkem, včetně výrazných pyrotechnických efektů.