Alinde Quintet

            Alinde Quintet je čerstvým držitelem 3. ceny v prestižní mezinárodní soutěži Carla Nielsena v Kodani. Soubor byl založen v roce 2019 předními zástupci mladé generace interpretů. Jeho nynějšími členy jsou Anna Talácková (flétna), Barbora Trnčíková (hoboj), David Šimeček (klarinet), Kryštof Koska (lesní roh), Petr Sedlák (fagot), kteří jsou absolventy prestižních univerzit v Londýně, Bruselu, Lublani, Lyonu, Praze a Brně. 

         Soubor je vítězem mnoha mezinárodních soutěží - Bucharest International Wind Quintet Music Competition, ODIN International Chamber Music Competition, OPUS International Chamber Music Competition a držitelem zlatého pásma v soutěžní přehlídce Antonína Dvořáka v Praze.

         Členové souboru zastávají vedoucí pozice v předních českých orchestrech - v Orchestru Národního divadla v Praze, Filharmonii Brno, Symfonickém orchestru hl. m. Prahy FOK, zároveň působí v České filharmonii, Symfonickém orchestru Českého rozhlasu a v PKF - Prague Philharmonia. Své orchestrální zkušenosti v minulosti získávali mj. ve věhlasných mládežnických orchestrech Gustav Mahler Jugendorchester a European Union Youth Orchestra.

         Jako sólisté získali ocenění v mnoha mezinárodních i národních soutěžích - Mezinárodní interpretační soutěž Pražské Jaro, Mezinárodní soutěž v Chieri, Mezinárodní soutěž Pro Bohemia Ostrava, Mezinárodní soutěž Žestě Brno, Czech Clarinet Art..

 

Program

Wolfgang Amadeus Mozart - Andante in F major KV 616 (arr. Ulf-Guido Schäfer)

 Antonín Rejcha - Dechový kvintet D Dur op. 91 č. 3

I. Lento. Allegro
II. Adagio
III. Menuetto
IV. Allegretto

 *** přestávka ***

 Samuel Barber - Letní hudba pro dechové kvinteto, op. 31 

 György Ligeti - Šest Bagatel

I. Allegro con spirito
II. Rubato Lamentoso
III. Allegro grazioso
IV. Presto ruvido
V. Adagio Mesto- Bela Bartok in memoriam
VI. Molto Vivace Capriccioso