Sám Sebou & INÉ KAFE

INÉ KAFE

 

 

Kdo by je neznal a kdo by je neměl rád! Slovenská punk-rocková kapela INÉ KAFE (Vratko Rohoň - zpěv a kytara, Vlado Bis - baskytara a vokály, Jozef “Dodo” Praženec - bicí a vokály) s krátkými pauzami ve své historii baví slovenské, české i zahraniční publikum již od roku 1995 a za tuto dobu již stihla vydat celkem 15 hudebních nosičů a do éteru vypustila už 37 singlů. Jejich hudebně i textově chytlavé písničky jako Ráno, Ružová záhrada, Ďakujeme Vám, Úspešne zapojení, Vianoce, Špinavé objatie, 090x, Kašovité jedlá, Právo na šťastie, Spomienky na budúcnosť a desítky dalších si zpívají už dvě generace diváků a dlouhodobě patří k headlinerům jakýchkoliv událostí. První koncert kapely v Uničově se uskutečnil v srpnu roku 2014 na nádvoří Městského úřadu a diváky byl beznadějně zaplněn.

V listopadu 2022 vyšlo zatím jejich poslední album MADE IN CZECHOSLOVAKIA, které obsahuje cover verze deseti československých hitů od roku 1989 (5 slovenských a 5 českých) v pop-punkových aranžmá. Na koncertě INÉ KAFE v Uničově zazní jak sladby z tohoto alba, tak i spousta známých hitovek "Kafáčů".


 

SÁM SEBOU 

 

 

Stále populárnější pop-rocková kapela z Jamníku nedaleko Spišské Nové Vsi působí na hudební scéně od roku 2010 a za tu dobu vydala tři alba (Zrkadlo, Vlastnou cestou, LOVE). Sám Sebou v posledních letech koncertuje po celém Slovensku a popularita kapely rapidně stoupá (několika-milionová shlédnutí jejich hitů na sociálních sítích). Nyní má kapela nový cíl - ukázat se i na českých pódiích a rozšířit tak okruh svých fanoušků.