Kanada - můj drohé domov

Kanada - můj drohé domov

Kanada je rozlohó druhá největší země světa. Na procestování celé země by člověk potřeboval několik životů. Díky pracovnímu povolení se do Kanady každoročně vracím. Velice rád vám předám svoje zkušenosti z procesu žádání o víza a hledání práce.

Mé tólavé bote mě opět táhle za dobrodružstvím a proto jsem zamířil do skalnatých hor Alberty. Alberta´s Rockies jsou hotovým rájem pro horala a fotografa. Vykópeme se v ledových jezerech, zavandrujeme v divokých horách a vylezeme ty nejkrásnější místní hore. Sjedeme divokó řeko na kajacích a strávíme nějaký čas v přírodních léčivých pramenech. Podíváme se i do další provincie. Britská Kolumbie nabízí divoké hore a nespótanó přírodo, která je domovem pro elky, sobe, lose, vlke, horské koze, ovce, pume a všemi respektované medvědy grizzly. Porovnáme evropské styl života s tím americkým. Kanada je země možností a krás. Země, kde medvědi dávají dobrou noc.

Délka projekce 1h 35 minut

 

 

TOMÁŠ ŠTĚPÁN

*1991, ambasador značky Tilak, opožděnec, alfa samec, hanák, průvodce

V roce 2015 jsem sbalil svých pět švestek do krosny a vydal se poznávat svět. Po pracovní dovolené na Novém Zélando jsem se usadil v Kanadě – zemi medvědů a tisíců jezer. Podařilo se mi procestovat destinace jako Albánie, Rumunsko, Vietnam, Laos, Kambodža, Malajsie, Singapur, Jížní Afrika, Svazijsko, Botswana, Kolumbie, Guatemala, Indie a další. Ze svých cest připravujo přednáške a zábavnó formó  se snažím  lidem  ukázat krásu ostatních zemí. Jsem zakladatelem Moravského cestovatelského festivalo. Festival  plný vína a tradičního moravského jídla. Voňavé festival provoněné poctivó klobásó, jitrnicó, tvarůžkem či moravským koláčem. www.moravskyfestival.cz

Věnuji se také průvodcovství po Kanadě. V téhle zemi jsem pracovně stávil 5 let a každoročně provádím dobrodruhy divokou přírodou Skalistých hor provincií Alberta a Britské Kolumbie. Nekomerční místa, malé skupinky lidí, kempování, turistika, pozorování divoké zvěře. Více informací najdete v sekci průvodcovství. Jsem hrdým ambasadorem značky Tilak. Český výrobce špičkového outdoorového oblečení pro horolezce a všechny, kteří aktivně tráví volný čas.