Marco Mendoza + Nasty Ratz

Marco Mendoza je jedním z nejvytíženějších a nejvyhledávanějších baskytarových hráčů současné epochy. Začal v raném mládí hrát na kytaru , kterou později vymění za baskytaru, když kapela, ve které působil potřebovala hráče na tento nástroj. Prvním albem na kterém se objevil byla sólová deska nikoho menšího než Billa Warda z Black Sabbath nazvaná Ward One: Along The Way v roce 1990. V roce  následujícím je přijat fenomenálním  kytaristou Johnem Sykese do jeho formace BLUE MURDER, kde působí do roku 1993 a podílí se na albu „Nothin´ But Trouble“. V roce následujícím se objeví ještě na živáku „Screaming Blue Murder“, ale to už funguje v řadách znovuobnovených THIN LIZZY (spolu se Sykesem,Gorhamem, Whartonem a Brianem Downeyem). Kapela nepravidelně koncertuje a v roce 2000 vydává album One Night Only, kdy už ale Mendoza začíná na další 3 roky nahrávat a cestovat po boku kytarového šílence TEDA NUGENTA. V období jeho působení v THIN LIZZY, ale ještě stíhá nahrávat několik  alb Johna Sykese a dalších umělců a v roce 2000 se objeví také  na sólovce Davida Coverdala „Into The Light“.

Rok 2004 ho zastil na turné se skupinou WHITESNAKE, aby se v sezóně další opět vrátil na 2 roky do THIN LIZZY. Později přijímá nabídku George Lynche (ex- Dokken) a pokračuje v koncertování s jeho formací LYNCH MOB. V současnosti je členem americké hvězdné skupiny JOURNEY. Výčet jeho aktivit by mohl být prakticky nekonečný, tak snad jen, že kromě spolupráce s mnoha dalšími hudebníky na jejich projektech, se několik let objevuje v řadách skupiny BLACK STAR RIDERS (následovníka THIN LIZZY) nebo v super group THE DEAD DAISIES.

Za svou kariéru kromě dlouhé řady alb vydaných s rúznými kapelami či umělci, natočil i sólová alba – Live For Tomorrow v roce 2007, Casa Mendoza (2010) a Viva La Rock (2018). Nové album vychází v lednu 2022. Je hodně důležité zmínit Marcovi spoluhráče na tomto turné.  Za bicí soupravou opět sedí  Kyle Hughes, který působí ve skupině Bumblefoota (ex-Guns n Roses) nebo se objevuje v řadách Oliver/Dawson Saxon. Kytarový post obhajuje, stejně jako na minulém turné, britský kytarista Tommy Gentry, působící ve skupině GUN.

Kapela Nasty Ratz vydává a koncertuje (za normálních podmínek) hlavně v zahraničí. Obě alba vydali pod řeckým labelem Sleaszy Rider a za sebou mají koncerty s kapelami jako Hardcore Superstar, Sister, Adam Bomb, BlackRain, Toxic Rose a.d. Jejich muzika by se dala popsat jako parchant Bon Jovi a Guns N’Roses, ale slyšet jsou i vlivy moderního heavy metalu. Jejich show je často doplňována pyrotechnikou a světelnými efekty.  V současnosti natáčejí třetí album s Martinem Sweetem (Crashdiet), kde se objeví i par zajímavých hostů.