EWA FARNA & DAVID KOLLER

Vstupenky a slevy: V předprodeji je možno zakoupit vstupenky na jednotlivé dny anebo dvoudenní vstupenku, která opravňuje ke vstupu na oba dny akce PARK 2x2. Vstupenky se nevracejí ani nevyměňují. Prosíme vyvarujte se nákupu vstupenek od třetích osob - vyhnete se tak problémům s jejich platností na místě konání. Jediným místem prodeje vstupenek je Městské informační centrum Uničov (Masarykovo náměstí 29, Uničov) a online nákup vstupenek na tomto webu. U vstupenek zakoupených online bude na místě konání akce pro ověření jejich platnosti vyžadován QR kód zaslaný společně se vstupenkou do vašeho e-mailu. Zlevněné vstupné: děti do 2 let zdarma, děti do 135 cm výšky sleva 50%, ZTP/P a jejich doprovod sleva 50%. Zlevněné vstupenky není možno zakoupit online, ale pouze v Městském informačním centru Uničov nebo na místě konání akce. Uvedené ceny vstupenek se týkají pouze předprodeje. U vstupenek zakoupených na místě konání akce se cena zvyšuje o 60 Kč. Je možný hromadný nákup vstupenek na fakturu (firmy, organizace), v takovém případě nás kontaktujte na e-mailu: mikulova@mkzunicov.cz

EWA FARNA
 

Nepřehlédnutelná pěvecká ikona Ewa Farna si ke svým třicetinám nadělila koncert v největší české hale a způsobila jím takový rozruch, že se stejná a za jediný den vyprodaná show bude v O2 Aréně opakovat v březnu příštího roku. 

Ve svých 11 letech byla objevena na Festivalu Dětské Písně v Havířově a dostala nabídku na vydání vlastní desky. Jako čerstvě 13-letá debutovala se singlem Měls mě vůbec rád se, která se dostala do čela tehdy nejposlouchanějších písní a její stejnojmenné album získalo s více než 70 tisíci prodanými kusy status 2x platinové desky během jednoho roku. V témže roce vyhrála ocenění Objev roku v Českém slavíkovi a o dva roky později se stala vůbec nejmladší držitelkou Slavíka v kategorii Zpěvačka roku (3. místo). Tehdy 15-letá vyrazila jako historicky nejmladší zpěvačka na samostatné turné. Dnes patří mezi vůbec nejúspěšnější zpěvačky nejen u nás, ale i v sousedním Polsku, kde debutovala rok po svém českém startu. Vydala 5 českých a 6 polských řadových desek, dvě „Best Of“ kompilace a dokonce pár živých záznamů at‘ už akusticky nebo se symfonickým orchestrem. V Polsku se dočkala ocenění třeba na proslulých festivalech v Opoli nebo v Sopotech a její singl Cicho se stalo Polským Hitem Dekády. Byla několikrát porotkyní v televizních pěveckých soutěžích jak v Polsku tak v Čechách a vyzkoušela si i roli moderátorky, když moderovala dva ročníky hudebních Cen Anděl. Když dosáhla plnoletosti založila vlastní produkční společnost a vydavatelství, po 10 letech se rozloučila se svým objevitelem Leškem Wronkou a postavila se zcela na vlastní nohy. Poprvé sama vyprodukovala svůj výroční koncert ve Foru Karlín a natočila dokument Ewa Farna 10: Neznámá známá, který vznikal 2 roky. V roce 2021 oslavila 15 let na hudební scéně vydáním desky UMAMI, které díky snoubení společenských témat a moderního zvuku je recenzenty označováno jako popový manifest nastupující generace.


DAVID KOLLER
 


David Koller patří k nejvýznamnějším muzikantům české rockové a popové scény. Autor a interpret mnoha klasických hitů se nejvíce proslavil jako lídr rockové skupiny Lucie, ve které působí od roku 1987 dodnes. Účinkoval i v dalších rockových formacích (Jasná páka, Žentour, Blue Effect, Pražský výběr, Pusa, Kollerband), byl též hudebním producentem (Koistinen, Alice, Plexis, Oskar Petr, Walk Choc Ice, Lucie Bílá). Hostoval jak ve studiu, tak na koncertech v řadě českých a slovenských kapel a interpretů. David má na kontě bezpočet hudebních počinů a tím posledním je album LP XXIII, které vyšlo na jaře roku 2023, necelých osm let po předchozím albu ČeskosLOVEnsko. Obsahuje deset písní, z nichž více než polovinu protagonista zveřejnil v posledních dvou letech jako singly doprovázené videoklipem. Textově na album přispěli například Márdi, Jan Vávra, Matěj Belko nebo Patrik Hartl, nejnovější skladbu Za hranou otextoval Kollerův první kapelník z Jasné páky, nedávno zemřelý Michal Ambrož. Hlavním textařem alba je básník Jáchym Topol, jehož dílem je polovina písní na desce.

Sestava: David Koller – zpěv, kytara, bicí | Michal Pelant – kytara | Marek Minárik – basová kytara | Matěj Belko – klávesy | Vít Halška – perkuse | Adam Koller – bicí