The Unbroken Will & DOGA

THE UNBROKEN WILL

Středomoravská metalová kapela The Unbroken Will hraje vlastní skladby inspirované všemi styly (metalové) hudby. Kapela byla založena roku 2017 v Uničově Davidem Chytilem a Janem Zelinkou, kteří začali komponovat první skladby. V průběhu roku 2017 se k nim postupně přidávali další hudebníci - Pavel Blažek, Erik Lattenberg a nakonec Petr Kolář. První EP, na kterém se objevují první skladby Soumrak, Jako Lev, Ať prší krev a Odcházíš s texty Erika Lattenberga, kapela natáčí ve studiu Šopa u Stanislava Valáška v Lipově v únoru roku 2018. V říjnu 2018 s Lions Prague natočili klip k titulní skladbě EP "Jako lev", který se dočkal uvedení v lednu 2019 na YouTube a odpálil velmi úspěšnou sezónu 2019. Na TV Rebel se stali kapelou měsíce dubna 2019. V květnu 2020 vyšlo debutové album kapely Nesmrtelný. Album bylo labutí písní Davida Chytila, který poté z řad The UBW odešel. Skrz časové vytížení a další projekty se po nějakém čase i Petr rozhodl pro útlum aktvity a sám se nominoval jako "basácká dvojka" manšaftu. Od jara 2022 je kapela znovu kompletní.

Obsazení:

Pavel Blažek – kytara, Erik Lattenberg – zpěv, Jan Zelinka – bicí, Radoslav Sládek - baskytara, Dušan Ivanecký - kytara

 

DOGA


Česká rocková kapela DOGA vznikla v roce 1988. Hlavním zakladatelem byl kytarista Roman „Izzi“ Izaiáš, který se postupem času stal výraznou tváří kapely a výhradním autorem písní. První album kapela natočila v roce 1993. To obsahuje dosud největší hit „Nejsi nevinná“. Kapela dodnes vydala 10 řadových alb, jedno Best Of, 3 live DVD a natočila 20 klipů. V roce 2007 kapela vydala autobiografickou knihu „20 let dogové závislosti“. Během své kariéry kapela spolupracovala s osobnostmi jako jsou Jaromír Nohavica, Petr Šiška, Lou Fanánek Hagen, Aleš Brichta, Petr Janda nebo Marta Jandová. DOGA ročně odehraje přes 80 koncertů a měla možnost hrát na koncertech s kapelami jako MOTÖRHEAD, MANOWAR, U.D.O., NAZARETH, URIAH HEEP, SLADE nebo KABÁT. 

V roce 2018 oslavila DOGA 30 let existence na české rockové scéně. V následujícím roce vydala svůj druhý výběr největších hitů. Dvoj-CD vyšlo pod názvem "Rock Ride" a potitulem XXX + 1,  což bylo připomínkou jednatřicetileté historie DOGY. Rok 2020 byl kvůli pandemii koronaviru ve znamení zmatků a chaosu. Přesto kapela dál drží pevně pohromadě a společně s fanoušky se navzájem podporují. I tak je to rok plodný. DOGA představila svůj vlastní likér Doga zelenou a u té příležitosti natočila v blatenské likérce klip ke skladbě "Zelená". Mezitím kapela skládá materiál pro další desku. I rok 2021 je poznamenám pandemií COVID-19. Nejistá koncertní sezona dopadla pro kapelu nakonec dobře. Během prvních čtyř měsíců nahrává DOGA v ostravském studiu Citron nové písničky. Na jaře došlo k realizaci re-edice historického milníku DOGY alba "Jsem trocu divnej". To oslavilo výročí 20 let od vydání. Kapela vydává album s remasterovaným zvukem, v digipacku a přefoceným obalem. Jde o raritu. Focení bylo situováno přesně podle originální předlohy, a to včetně všech původních aktérů. Jedenácté album DOGY s názvem "Respekt" vychází 29. 11. 2021. Před Vánoci téhož roku přebírá kapela zlatou desku za prodej desky "Hard Werk". Záhy nato zlatým prodejem navazuje novinka "Respekt". Ta se stává zlatou po zhruba deseti dnech prodeje. Do Vánoc 2021 stihli fanoušci vyprodat první náklad desky. "Respekt" se tak stává prodejně nejúspěšnějším albem v historii kapely. Na konci dubna 2022 odlétá kapela do USA, aby zde natočila klip k písničce "Route 66". Doga během natáčení najela zhruba 3000 km, projela část Arizony, Kalifornie a Nevady. Natáčení na legendární Matce silnic Route 66 trvalo deset dnů a probíhalo mimo jiné také v kultovních amerických městech jako Oatman nebo Kingman. Kapela stačila krátce navštívit také Los Angeles a Hollywood.

Obsazení:

Roman "Izzi" Izaiáš - kytara a zpěv, Lumír „Lumos“ Krpec - kytara, Josef „Pepsi“ Inger - baskytara, Petr „Mrňus“ Vajda - bicí