Uničovská divadelní sezona 2024—2025

Uničovská divadelní sezona 2024—2025
st 6. 11. 19:00
1950 Kč - 1700 Kč

VÁŠNIVOST
6. listopadu 2024 v 19 hodin | vstupné: 570 Kč, 560 Kč a 490 Kč
Divadelní režisér K. Terpstra a mladá herečka N. Dam napsali společně vášnivý románek a  thriller v jednom. Inspirovali se filmy A. Hitchcocka, skřípajícími vztahy dramatu Kdo se bojí Virginie Woolfové i erotismem románu Nebezpečné známosti. Velmi napínavá hořká komedie plná překvapivých zvratů a konfliktů, jež se odehrávají na půdorysu komorního dramatu. Žena se vrací domů z výletu o dva dny dříve. Hledá svého manžela, ale dům je prázdný. Volá mu, kde je, a on jí tvrdí, že je doma, dívá se na televizi a trochu si čte. Řetězec falešných stop a nedorozumění se začíná prodlužovat a zašmodrchávat. Skvěle napsaná hra sklidila po svém uvedení nadšené kritiky, které vyzdvihly např. „velké emoce a málo vět“, fakt, že „divák má permanentně falešnou stopu“ i že jde o „inteligentní psychothriller“.
Linda Rybová | Jana Janěková ml. | David Matásek | Jan Holík

 

DUCHEM PROTI SVÉ VŮLI
9. prosince 2024 v 19 hodin | vstupné: 490 Kč, 460 Kč a 440 Kč
Bylo úmrtí slavné herečky přirozené, nebo to byla vražda? A straší její duch opravdu, nebo jen nevěrnému manželovi straší „ve věži“? A přibude ještě další oběť? A bude zlo potrestáno, jako v každé dobré pohádce? Odpovědi se dozvíte v nové, tentokrát duchařské detektivní bláznivé komedii - opět z pera Jakuba Zindulky. 
Hrají: Ivana Jirešová | Dana Homolová | Jaromír Nosek | Jakub Zindulka 

 

FACHMAN
3. února 2025 v 19 hodin | vstupné: 550 Kč, 520 Kč a 480 Kč
Zoufale romantická komedie ze stavebního prostředí. Fachman je malým člověkem toužícím po štěstí, který je postavený před pro něj nezvládnutelnou překážku. Jeho manželství se rozpadá díky duševní poruše jeho ženy, která po autonehodě uvízla svojí myslí mimo reálný svět. Od té chvíle jej vnímá jen jako děj svých oblíbených knih. Svět iluzí, klamů a symbolů, se tu staví proti světu, který má přísná racionální pravidla. Martin Trnavský s humorem představuje dilema prostého muže a jeho náhlého procitnutí z racionálního do intuitivního světa. Představení také rozkrývá esenci mužského a ženského principu.
Hrají: Martin Trnavský
 

BOSÉ NOHY V PARKU
březen 2025 v 19 hodin | vstupné: 570 Kč, 540 Kč a 490 Kč
Mezi novomanžely to správně jiskří, ať už se hádají či milují! Líbánky skončily. Mladí novomanželé Corie a Paul se vydávají na dlouhou trať každodenní manželské rutiny a začínají si budovat společné hnízdečko lásky. Jde o to, jak přežít první společnou noc v maličkém nezařízeném bytě v pátém poschodí bez výtahu, kde není ani postel a kam zatéká a fičí a nefunguje topení. Jak vůbec přežít vztah a život ve dvou, když protiklady se jak známo přitahují? Zatímco ona řeší špagety s úžasnou omáčkou z mořských plodů připravené v krajkovém negližé, jeho vzrušuje spíš právnický případ, který mu jako začínajícímu advokátovi svěřili. Do příběhu mladých novomanželů brzy vstupuje jejich soused, exotický sukničkář Victor a Coriina konzervativní matka Ethel, která znovu zahoří mateřskou láskou. Manželství zažívá opravdový křest ohněm. 
Hrají: Veronika Freimanová | Rudolf Hrušínský | Anna Kameníková/Karolína Vágnerová | Radúz Mácha
 


VINCENC
3. dubna 2025 v 19 hodin | vstupné: 550 Kč, 520 Kč a 480 Kč
Současná, nesmírně úspěšná a vysoce hodnocená britská komedie, u nás známa také pod názvem Kočka v oreganu. Velkoměstští intelektuálové Emily a Oliver se přestěhují z Londýna do levnějšího domu na severu Anglie, aby měli blíž ke „skutečným lidem“. Těmi jsou například jejich sousedé, manželé Alan a Dawn, kteří však namísto diskuzím o politice a umění dávají přednost fotbalu a popíjení plechovkového piva. Tento střet dvou odlišných kultur nezůstane bez následků a poznamená všechny zúčastněné...
Hrají: Jitka Nerudová | Jan Zadražil | Eva Elsnerová | Petr Halíček
 S velkou pečlivostí vybíráme cyklus představení tak, aby oslovil širokou veřejnost a za přístupnou cenu zprostředkoval několikrát ročně návštěvníkům příjemný kulturní zážitek. Všem příznivcům divadla umožňujeme zakoupení permanentek, jejichž cena je bonusem za pravidelné návštěvy divadelních představení. Kromě toho permanentka opravňuje držitele mít své pevné místo v divadelním sále. V neposlední řadě je výhodná i tím, že je bez omezení přenosnáPro nás je počet prodaných permanentek důležitým ukazatelem spokojenosti a pomoc při realizaci finančně náročnějších představení. Děkujeme všem za zájem o divadelní sezonu.