VENTOLIN + DVA + Johuš Matuš | 50. Mladá kamera Uničov

Mladá kamera slaví zlatou svatbu s Uničovem!  50. ročník festivalu krátkých filmů autorů do 30 let bude mít velkej koncert! Jeden koncert? Hned tři + afterparty do rána!

 

19.30 open
20.00 Johuš Matuš
21.00 DVA
22.15 VENTOLIN

24.00 Michael Rossignol
01.00 Ondrej Semyrka
02:00 B2B Michael Rossignol a Ondrej Semyrka

03.00 end

 

 

VENTOLIN 

Ventolin je elektronický projekt Davida Doubka, zakládajícího člena skupiny Kazety a člena divadla Nejhodnější medvídci, který na elektronické scéně působí od roku 2007. Jeho prvotinou z roku 2009 je EP Mžitky, v roce 2012 vydal debutovou desku Totem, následovalo EP Playbour (2015) a společné album The Game YS ROTTYN (2016) s polským anonymním techno duem RSS B0YS. Průlom v kariéře Ventolina způsobilo vydání druhé řadové desky Vitajte (2017) v čele s virálním hitem Disco Science s videoklipem v režii Petra Marka (Midi Lidi) a Johany Novotné (Johuš Matuš) založeném na přelomové technologii maskování “greenscreen”. V roce 2021 pak následovalo album Dneska se vyčasilo s hity Mech a Posun času. Alba vydavá ve spolupráci s labelem Bumbum Satori. Kromě množství domácích koncertů v českých klubech a velkých i malých festivalech se každoročně vrací také na Slovensko a do Polska. K živému hraní Ventolin používá staré samplery, analogové syntezátory a archaické drummachiny. Je milovníkem primitivního zvuku detroitského techna, italského disca a indického disco stylu zvaného “šrumbabumba” z 80. let 19. stol., hraného převážně dlaněmi na pleš. V roce 2022 založil společně s členy divadla Nejhodnější medvídci hudební skupinu Ametyst. David Doubek přednáší kulturní antropologii na Karlově univerzitě.

 

DVA 

České duo DVA tvoří Jan Kratochvíl a Barbora Ungerová. Vznik kapely se datuje do roku 2006, kdy vzešlo z Divadla DNO, ve kterém oba členové dříve působili. První studiové album Fonók vyšlo v roce 2008 a zajistilo kapele pevné místo nejen na české hudební scéně. Za navazující album HU (2010) získali ocenění Anděl v kategorii alternativní hudba. Jejich poslední studiová deska nese název Nipomo (2014). V posledních letech se duo intenzivně věnuje hudbě a zvukovému zpracování počítačových her. S herním studiem Amanita Design spolupracovali na hře Botanicula (2012), za hudbu k této hře získali “herního oscara” Excellence in Audio Award IGF v San Franciscu. S Amanitou Design dále pracovali na hrách Chuchel (2018) a Happy Game (2021). Na hudbě se podíleli i ke hrám Attentat 1942 a Svoboda 1945:Liberation od herního studia Charles games, které za obě díla získalo řadu ocenění.

 

Johuš Matuš 

Muzikantské a výtvarné duo-sólo ovlivněné ruralismem a existencialismem. V mezích vlastního žánru “rural-pop” skládá písně, maluje posrmrtné obrazy psů a točí filmy. Kladete si otázku, co to všechno spojuje? Věci, které se vás nějak dotkly a dotyk těch věcí je to, co to/vás/nás spojuje.